09 liepos 14, Antradienis 11:30

Plytelių pasirinkimo įvairovė

Parašė
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Plytelių pasirinkimo įvairovė Ką dar naujo būtų galima pasakyti apie tokį įprastą patalpų apdailos elementą kaip plytelės? Tačiau dar yra tam tikrų niuansų, kurie tarsi liko „už kadro“, todėl gali būti labai svarbūs pasirenkant plyteles.
Plytelių pasirinkimo įvairovė Ką dar naujo būtų galima pasakyti apie tokį įprastą patalpų apdailos elementą kaip plytelės? Tačiau dar yra tam tikrų niuansų, kurie tarsi liko „už kadro“, todėl gali būti labai svarbūs pasirenkant plyteles.

Pasirinkimas

1. Plytelių pasirinkimas priklauso nuo patalpos funkcijų. Populiariausios plytelės skirstomos į dvi dideles grupes: keramikinės ir akmens masės plytelės. Akmens masės plytelės pritaikytos lauko darbams: terasoms, balkonams, laipteliams padengti. Jos patvarios šalčiui, taip pat staigiam oro temperatūros pasikeitimui, netrūkinėja. Akmens masės plytelės gaminamos iš natūralių akmens „miltų“, kurie aukštoje temperatūroje specialiai apdorojami. Šioms plytelėms nereikalingas impregnavimas, jos lengvai prižiūrimos, nesirenkant specialių priemonių ar metodų. Tokios plytelės patvarios drėgmei ir vandens beveik nesugeria. Technologinio proceso metu gauta medžiaga vizualiai patrauklesnė nei plytelės iš natūralaus akmens. Be to, jų techniniai parametrai yra daug aukštesni.

2. Keraminės plytelės klojamos patalpos viduje – vonios kambaryje, virtuvėje, hole. Naujos tendencijos įrodo, kad plytelės gali būti labai patraukli danga ir svetainėse, ir miegamuosiuose. Tokia mada atėjo iš pietų šalių – ten per vasaros karščius vėsi grindų danga gaivina. Latvijoje vėsios grindys visai nebūtinas patalpų aksesuaras, todėl po plytelėmis paprastai įrengiama šildymo sistema.

3. Aglomeratinės plokštės netinka nei vienai kategorijai, nes gaminamos iš epoksido sakų bei smulkinto akmens arba stiklo „miltų“ . Jos taip pat naudojamos interjero apdailai. Rekomenduojama naudoti stalų arba darbo paviršiams dengti, iš plokštės išpjaunant reikalingą formą. Jeigu aglomeratu numatyta dengti grindis, tai paprastai jis supjaustomas pagal standartinių plytelių formas. Grindų dangai aglomeratines plyteles patariama naudoti ten, kur nėra didelio krūvio.

Marmuro aglomeratas beveik patvarus kaip marmuras, bet tokie paviršiai sutraukia drėgmę, sunkiai valomi. Jeigu medžiaga labai poruota, tai lengvai prilimpa nešvarumai ir dulkės. Aglomerato plokštės, kurios pagamintos iš stiklo „miltų“ ir dažų, labai meniški dariniai. Jeigu lygintume su natūralios medžiagos plytelėmis, kurių spalvų paletė ne tokia ryški, tai spalviniu atžvilgiu jos yra daug įvairesnės ir jų dizainas daug ryškesnių tonų.4. Pasirenkant plyteles labai svarbu tinkamai suprasti jų paskirtį: ar tai plytelės sienoms, ar grindims kloti. Renkantis plyteles grindims, reikia įvertinti patalpos funkcijas – koridorius, vonios kambarys, vestibiulis nuosavame name ir pan. O sienas galima iškloti bet kuriomis plytelėmis, nes sienos neperkraunamos mechaniškai. Plytelių paviršius padengtas specialia glazūra, todėl jų naudojimo laikas priklauso nuo glazūros tvirtumo. Plytelės skirstomos pagal patvarumo laipsnį. Jeigu plytelės naudojamos patalpų grindims dengti, tai būtina pasirinkti atitinkamo patvarumo plyteles.

5 patvarumo laipsnis yra pats aukščiausias. Tokios plyteles naudojamos koridoriuose, kur vaikšto gana daug žmonių. 3 patvarumo laipsnio plyteles patariama naudoti vonios kambariuose, kur dažniausiai vaikštoma namine avaline su guminiu arba odiniu padu. Tokia avalinė labai mažai veikia plytelių paviršių. 1 ir 2 patvarumo laipsnio plytelių rinkoje labai mažai, netgi sunku rasti, bet dažniausiai jos būna labai ryškių spalvų – tamsiai raudonos, bordo, tamsiai mėlynos spalvos.

5. Ne visada reikia per daug pasitikėti tuo, ką sako patyrę plytelių klojimo meistrai. Labai dažnai meistrams nepatinka kloti didelių matmenų plyteles. Kad nereikėtų to daryti, klientams įteigiama, kad didelės plytelės vizualiai sumažina patalpą. Specialistai pataria, kad pasirenkant plyteles geriau konsultuotis ne su plytelių klojimo meistrais, bet su profesionaliais konsultantais plytelių prekybiniuose salonuose arba su dizaineriais. Reikia atsiminti, kad plytelių klojimo meistrai visada stengsis realizuoti patogesnį sau, bet ne visada efektyvesnį ir objektyvesnį klientui variantą.Didelių matmenų plytelių klojimas sudaro gana daug papildomų rūpesčių – grindų arba sienų paviršius turi būti idealiai lygus. Gana dažnai reikia plytelę apipjaustyti, kad galima būtų sukurti vientisą raštą ir pan. Meistrams patogiausios yra plytelės, kurių matmenys 15x25 cm. Tai plytelių standartas, kuris naudojamas dar nuo sovietinių laikų. Reikia atsiminti, kad didelės plytelės vizualiai nesumažina patalpos, netgi atvirkščiai – padidina patalpą, nes daug mažiau langelių ir siūlių.

6. Jau kelerius metus plytelių gamintojai plyteles kloja beveik be siūlių. Būtina tiktai 1 mm plati siūlė. Laikui bėgant ir pastatui sėdant, siūlė apsaugos plyteles nuo sutrūkinėjimo. Jeigu siūlė tiktai 1 mm pločio, tai vizualiai ji beveik nematoma. Taip sukuriamas ištisos sienos plokštumos vaizdas.

Meistrams reikia dirbti daug rūpestingiau, kad išklotų plyteles, tarp kurių plonos siūlės. Dauguma meistrų yra įpratę dirbti naudojant kampukus, tačiau jie siūlę savaime padaro platesnę. Tokiu būdu darbas daug paprastesnis ir greitesnis. Profesionalūs meistrai dirba be kampelių ir tikslią geometrinę formą sugeba gauti kitais būdais. Taip pat reikia atsiminti, kad kuo siauresnės siūlės, tuo lengviau valyti plytelių paviršių.

7. Bet kuriam klientui arba plytelių klojėjui reikia atsiminti, kad netgi vienoje dėžėje supakuotų plytelių matmenys gali truputėlį skirtis. Tai, aišku, ne taisyklė, bet retkarčiais pasitaiko. Retai, bet vis tik kartais vienoje partijoje pasitaiko ir nedideli spalvinės gamos skirtumai. Todėl patartina prieš klijavimą plyteles iškloti ir pasižiūrėti, ar tonas ir matmenys vienodi. Visiems žinoma, kad egzistuoja taip vadinamas nominalus dydis, pavyzdžiui, 200x400 mm, bet faktiškas dydis visada gali truputėlį skirtis.

8. Jeigu klijavimo metu pasidarė aišku, kad plytelių neužteks, būtinai reikia perspėti pardavėją, kad užsakant naują partiją užsakytų analogišką toną ir analogišką dydį. Priešingu atveju galite gauti visai skirtingo tono ar skirtingo dydžio plyteles.

9. Pasirinkdami plyteles žmonės dažnai reikalauja tokių techninių savybių, kurios yra neįmanomos, pavyzdžiui, kad būtų neslidžios ir būtų lengvai valomos. Neslidžių plytelių paviršiai yra reljefinės sandaros, todėl tokie paviršiai gana greitai užsiteršia ir sunkiau valomi nei slidūs paviršiai. Drėgnose patalpose – pirtyse, baseinuose, vonios kambariuose – specialistai pataria kaip pagrindinį kriterijų pasirinkti saugumą, kurį užtikrina reljefinis paviršius ir tik po to galvoti apie valymo ypatumus.

Bus tęsinys.

Skaityti 5584 kartai Atnaujinta 09 liepos 14, Antradienis 11:30
Daugiau šioje kategorijoje: « Sodo baldų pasirinkimas Šviesos pilis »

Palikite komentarą

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

www.AutomobiliuDalys24.lt

Top.LV
eXTReMe Tracker