09 sausio 19, Pirmadienis 15:24

Šviesos pilis

Parašė
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Šviesos pilisTruputis kantrybės, truputis sumanumo, truputis noro … ir nuosavo namo fasadas tamsiuoju paros metu gali pasikeisti neatpažįstamai.
Šviesos pilis
16.12.2008., www,building.lv


Truputis kantrybės, truputis sumanumo, truputis noro … ir nuosavo namo fasadas tamsiuoju paros metu gali pasikeisti neatpažįstamai.

Dekoratyvių fasado apšvietimui skirtų šviestuvų parduotuvėse gausu. Visus šviestuvus galėtume suskirstyti į kelias grupes. Kiekviena šviestuvų grupė yra kelių modifikacijų:
* Visaip išlankstyti šviesos vamzdeliai,
* Šviesos „užuolaidos”,
* Šviesos girliandos,
* Šviesos „tinklai”,
*Iš šviečiančių vamzdelių išlankstytos įvairios dekoratyvinės puošnios figūros. Tokie šviestuvai skirti apšviesti lauko teritoriją.
* Iš vidaus šviečiantys įvairūs gyvūnėliai ir pasakų herojai. Tokie šviestuvai taip pat įvairiai išdėstyti teritorijoje.
* Plokščios dekoratyvinės figūros ir šviečiantys įvairių formų plokšti vamzdeliai, skirti kabinimui, pvz., prie fasadų, virš arkų, languose ir pan.1 pav. Šiame paveiksliuke iš kairės matoma šviesos užuolaida. Stogo kontūras akcentuotas ir išlenktu šviesos vamzdeliu, ir šviesos užuolaidomis. Namo kieme matomas įkinkytas dekoratyvinis elnias.


Ką daryti, kad rezultatas būtų ir skoningas, ir vizualiai patrauklus akiai?

1.Visų pirma visus fasado dekoravimui skirtus šviestuvus reikia pasirinkti vienos spalvos tonų gamos – šiltus arba šaltus. Kombinuoti šaltus ir šiltus tonus vieno fasado dekoravimui nepatartina, nes jie kartu netinka ir gali būti labai nepatrauklūs.

2. Labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, ar dekoravimas numatytas fasado vidaus ar išorės puošimui. Gaminių, kurie skirti patalpų vidaus dekoravimui, negalima naudoti fasadų išorės puošimui, nes jie neatitinka saugos reikalavimų ir neatsparūs drėgmei bei krituliams.

3. Šviesos vamzdeliai naudojami norint pabrėžti įdomias arba charakteringas fasado formas – stogo siluetą, karnizus, langų kiaurymes ir pan. Kuo tiksliau pagaminti šviesos vamzdeliai, kuo tikslesni kontūrai, tuo geresnis bus rezultatas ir gražesnis vaizdas. Negražiai atrodo paviršutiniškai pagaminti šviesos vamzdeliai arba išdegusios bei paviršutiniškai pakabintos šviestuvų lemputės. Šviesos vamzdeliai - labai dėkingas dekoratyvinis elementas, nes perdegusius gabalus galima išimti ir pakeisti naujais. Papildomai šiems dekoratyviniams šviesos kūnams galima įsigyti įvairiausius tvirtinimus, nuo pačių paprasčiausių iki sudėtingų, pvz., T- formos išsišakojimus ir kitus.
2 pav. Šis žaislinis namukas ir prie jo esantis kiemas papuoštas įvairiaspalvėmis šviesos girliandomis. Kiemo teritorijoje daug įvairių dekoratyvinių figūrų.


4. Tvirtinimai ne visada numatyti komplektuojant dekoratyvinius šviestuvus. Tokią situaciją galima pakeisti kūrybingai. Statybos ir apdailos parduotuvėse galima surasti daug visokių tvirtinimų, iš kurių pasirinkus tinkamus galima sukurti įdomius ir žaismingus tvirtinimus.

5. Šviesos „užuolaidomis” paprastai dekoruojami balkonai, arkos, fasado dalys. Šviesos „užuolaidas“ su trumpesniu vertikaliu elementu (30 –40 cm) galima naudoti paryškinant namo kontūrus, galima sukurti atspindinčių nukabusių varveklių arba subtilių nėrinių efektą.

6. Šviesos girliandas geriausiai naudoti turėklų, kolonų apvyniojimui, suoliukų, skulptūrų, metalinių vartelių pabrėžimui, namo elementų dekoravimui, taip pat ir medžių bei krūmų puošimui.

7. Šviesos „tinklai” - optimalus variantas kuriant šviesos akcentus teritorijoje. Šviesos „tinklu” uždengiamas krūmas arba nedidelis medžio vainikas.


3. pav. Gatvių dekoravimui naudojami vienspalviai šviesos tinklai, plokščios ir ovalios dekoratyvinės figūros.


8. Nereikėtų padauginti ir stengtis dekoruoti bet kurią pastato architektūros detalę. Svarbu, kad paros tamsiuoju metu išryškintas siluetas sukurtų vienalytę kompoziciją, pavyzdžiui, namo stogo kontūrą ar pan.

9. Pasirenkant dekoratyvinius šviestuvus namo fasado puošimui, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jie būtų tarpusavyje sujungti. Kitu atveju susipinsime laiduose, jeigu kiekvieną dalį reikės atskirai prijungti prie elektros kontakto. Kad išorinis vaizdas būtų patrauklesnis, elektros laidus reikėtų stengtis paslėpti. Taip pat reikia užtikrinti, kad ant jų nepatektų nei sniegas, nei kiti krituliai.
4 pav. Krūmas, apdengtas šviesos tinklu.


10. Kad nebūtų nemalonių netikėtumų, ruošiantis apšviesti fasadą, reikia pasitarti su elektriku apie elektros galingumą. Norint dekoruoti namus galingais šviestuvais, būtina apskaičiuoti leistiną elektros krūvį.

Fasado dekoravimą galima atlikti savo jėgomis, bet jeigu „leidžia kišenė“, šį darbą patartina patikėti profesionalams.
5 paveiksliukas. Dirbtinis medis papuoštas šviesos diodais (LED). Greta erdvinis šviestuvas – kamuolys.Skaityti 6147 kartai Atnaujinta 09 sausio 19, Pirmadienis 15:24

Palikite komentarą

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

www.AutomobiliuDalys24.lt

Top.LV
eXTReMe Tracker