09 liepos 14, Antradienis 11:30

Plastmasiniai baldai – ateitis ar praeitis?

Parašė
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Plastmasiniai baldai  – ateitis ar praeitis?Visuomenėje vyrauja nuomonė, kad namuose baldai turi būti pagaminti iš natūralių medžiagų. Bet šiuolaikiniai dizaineriai naudoja įvairias plastmasės rūšis, polimerus, iš kurių kuria originalius šiuolaikinius baldus, kurie gali būti labai įdomi detalė bet kuriame interjere. Todėl nereikia iš anksto atmesti minties, o retkarčiais pabandyti naudoti ir plastmasinius baldus.
Plastmasiniai baldai  – ateitis ar praeitis?Visuomenėje vyrauja nuomonė, kad namuose baldai turi būti pagaminti iš natūralių medžiagų. Bet šiuolaikiniai dizaineriai naudoja įvairias plastmasės rūšis, polimerus, iš kurių kuria originalius šiuolaikinius baldus, kurie gali būti labai įdomi detalė bet kuriame interjere. Todėl nereikia iš anksto atmesti minties, o retkarčiais pabandyti naudoti ir plastmasinius baldus.

Medžiagos istorija

Naują medžiagą – plastmasę, kurią galima naudoti kuriant baldus, dizaineriai atrado XX amžiaus 50 –ajame dešimtmetyje. Medžiaga patiko ir menininkams, ir eiliniam vartotojui visų pirma todėl, kad ji buvo gana pigi. Be to, iš plastmasės galima buvo kurti įvairių spalvų ir formų baldus. Mediniams baldams tokio didelio pasirinkimo nebuvo. 50 - ieji metai plastmasei ,kaip baldų ir interjero medžiagai, žadėjo didelę ateitį. Tuo laiku pagrindinis baldų privalumas buvo jų funkcionalumas, o tai plastmasinių baldų pagrindas. Todėl plastmasė pasirodė labai tinkama medžiaga.

60 - aisiais metais plastmasė buvo naudojama daugelyje šalių. Iš plastmasės gamino viską: baldus, dekoracijas, indus ir t.t. Plastmasė pasižymėjo dviem svarbiom savybėm. Pirma, tai buvo visiems prieinama medžiaga, nes buvo pigi, antra, serijinės gamybos plastmasiniais baldais galima buvo greitai aprūpinti daugelį šeimų.
Praėjus gana trumpam laikotarpiui, plastmasė prarado savo populiarumą, pasirodė daug trukumų: pigi išvaizda, skirtingai nuo medžio negražiai sensta, nepraleidžia oro, užteršia planetą atliekomis, ir pats pagrindinis trūkumas – degant plastmasei, išsiskiria labai nuodingos medžiagos. Plastmasės naudojimas ir plastmasinių baldų gamyba buvo labai sumažinta.

Tačiau mokslininkai ir toliau tyrinėjo plastmasę ir mėgino kurti polimerus, kurie ne tokie nuodingi aplinkai. Tokiu būdu buvo išrastos naujos medžiagos, kurios išskiria į aplinką labai mažai kancerogeninių medžiagų, praleidžia orą ir jas lengvai galima perdirbti. Pagrindiniai plastmasės trūkumai buvo iš dalies likviduoti. Trys polimerai buvo pripažinti geriausiais ir juos pradėjo plačiai naudoti – polietilenas, polipropilenas ir polikarbonatas.

Dizaineriai pastebėjo naujas galimybes naudojant polimerus. Plastmasiniai baldai įgavo naują estetinę vertę. Dizaineriai pasirinko du būdus, kaip plastmasinius gaminius galėtų sugrąžinti į plačią rinką. Pirmas būdas yra natūralių medžiagų - brangių medžio rūšių, marmuro, granito - imitacija. Žmonės galėjo įsigyti baldus ar kitus interjero elementus, kurie atrodytų prabangiai, bet kainuotų nedaug.
Antras būdas – parodyti plastmasės grožį. Daugelis dizainerių nenorėjo naudoti plastmasės imituojant brangias medžiagas, bet stengėsi kurti baldus, kurie atskleistų visus plastmasės privalumus - plati spalvinė gama, paviršiaus švelnumas arba permatomumas, paviršius, prie kurio malonu prisiliesti. Antras būdas pasirodė efektyvesnis ir perspektyvesnis. Plastmasė sugrįžo į baldų rinką – šiuolaikinė plastmasė neimituoja medžio ar metalo, bet rodo savo unikalų grožį ir patrauklumą.

Plastmasės trūkumai

Tačiau plastmasė turi ir savų trūkumų, kurių dar nepavyko visiškai likviduoti. Pavojinga plastmasinius gaminius laikyti netoli ugnies arba šiluminių šaltinių.

Plastmasiniai baldai ne tokie patvarūs kaip baldai iš natūralių medžiagų, bet šį trūkumą galima likviduoti, sutvirtinant baldus kitomis patvaresnėmis medžiagomis.

Anksčiau paminėtų polimerų (polietileną, polipropileną ir polikarbonatą) negalima laikyti visiškai ekologiškai švariomis medžiagomis – nors ir nedideliu kiekiu, lyginant su kitais polimerais, bet jie išskiria toksines medžiagas. Mokslininkai ir medikai pataria riboti plastmasinių gaminių naudojimą patalpose, kur žmonės būna ilgą laiką, ypatingai - jeigu patalpos blogai vėdinamos ar jose nėra ventiliacijos įrengimų.

Plastmasiniai gaminiai - tai ne pati didžiausia ekologinė problema pasaulyje, bet vis tik sukuria gana daug nepatogumų. Patartina nekurti viso interjero iš plastmasės, reikėtų pagalvoti ir apie natūralias medžiagas, pvz. - medį.

Plastmasės gerosios savybės

Plastmasiniai baldai daug pigesni už natūralių medžiagų baldus. Jie gana patvarūs ir ilgai tarnauja, nenublunka spalvos. Plastmasinius baldus daug lengviau valyti, be to, plastmasiniai baldai užima mažiau vietos, o tai gana didelis pliusas mažos kvadratūros butuose.
Plastmasinių baldų yra daug didesnis spalvų ir formų pasirinkimas.

Plastmasiniai baldai yra gana patvarūs, nes baldai dažniausiai gaminami iš vieno gabalo, be sujungimų.

Šiuolaikiniai dizaineriai dažnai naudoja įvairių medžiagų kombinacijas. Pvz., viena kėdės dalis pagaminta iš plastmasės, o kita dalis - iš minkštų medžiagų. Tualetiniams staliukams naudojama stiklo, medžio ir plastmasės detalių kombinacijos. Tai suteikia galimybę kurti tikrai unikalius baldus ir interjero elementus, kurie jūsų butą pavers pasakiška vieta.
Plastmasinių gaminių naudojimas - kiekvieno žmogaus asmeninis pasirinkimas. Tačiau, norint pasiekti geresnį rezultatą, bet kurioje srityje visada patariama naudoti skirtingas priemones. Todėl geriausia būtų nekurti viso interjero iš plastmasės, tačiau atskirus elementus galima panaudoti drąsiai – tai sukurs nepakartojamą atmosferą bet kuriame būste.
Skaityti 5908 kartai Atnaujinta 09 liepos 14, Antradienis 11:30

Palikite komentarą

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

www.AutomobiliuDalys24.lt

Top.LV
eXTReMe Tracker