08 rugsėjo 08, Pirmadienis 16:02

Naujovės užuolaidų pasaulyje

Parašė
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Naujovės užuolaidų pasaulyjeNors į gyvenamąjį būstą skverbiasi naujos technologijos ir mados, užuolaidos buvo ir yra svarbios tiek funkciniu, tiek interjero dizaino požiūriu.
Nors į gyvenamąjį būstą skverbiasi naujos technologijos ir mados, užuolaidos buvo ir yra svarbios tiek funkciniu, tiek interjero dizaino požiūriu.
Pagrindinė užuolaidų paskirtis- papuošti sieną. Užuolaidos sukuria jaukų interjerą. Jos ne tik papuošia sieną, bet ir slepia mus nuo smalsių žvilgsnių iš gatvės. Lygiai taip pat, kaip mes keičiame drabužius atsižvelgdami į mados tendencijas, reikėtų pasidomėti, kokios užuolaidos madingos. Tinkamai pasirinktos užuolaidos netgi niūriai patalpai suteikia jaukumo, šilumos, apsaugo nuo nemalonaus vaizdo už lango.
Šių metų “Heimtextil” užuolaidų parodoje dominavo spalvos, kurios tarsi susilieja su urbanizuotu miestu, apšviestu neono reklamos šviesomis: pilka, juoda, mėlynai elektrine, geltona, metalinio tono.

Kita tendencija- spalvos, kurios sutinkamos gamtoje: rudi žemės, žalsvai mėlyni jūros, oranžiniai ir raudoni saulėlydžio spalvos tonai. Jeigu žmogus nori ko nors paprasto ir neutralaus, tai reikia pasirinkti smėlio, gelsvą, šviesiai oranžinę ar žalią spalvas. Populiari tampa ir violetinė spalva. Aišku, ne visada reikia aklai sekti madą. Užuolaidas reikia pasirinkti taip, kad jos tiktų prie kambario interjero. Svarbu, kad žmogus patalpoje jaustųsi gerai.

Klasikos gerbėjai rinksis amžinąsias vertybes – klasikinio stiliaus audinius su gėlių virtinių raštais, su aukso spalvos siuviniais. Klasika - tai stilius, kuris visada madingas! Šiam stiliui būdingos klasikinių audinių ir spalvų kompozicijos. Klasika nepripažįsta „rėkiančių“ spalvų ir detalių.

Naujovės užuolaidų pasaulyje
Aktualūs yra ir Svarovskio kristalai arba jų imitacija užuolaidų aksesuaruose, karnizuose, audiniuose. Visada paklausą turi natūralios medžiagos: nuo nebalintos rupios drobės ir natūralaus šilko iki įvairiai apdirbtų šių medžiagų audinių.

Aišku, labai svarbu, kad audiniai būtų lengvai valomi ir praktiški. Čia reikėtų paminėti audinius su „sulamdymo“ efektu, gerai krintančius, minkštus audinius iš viskozės arba poliesterio. Rečiau naudojamas aksomas, nes jame kaupiasi dulkės. Pasirenkant užuolaidas, reikia gerai žinoti, ko norite – ar tai bus neutralus jūsų pasirinktų interjero elementų fonas, ar atvirkščiai- tai bus pagrindinis jūsų būsto akcentas. Dažniausiai užuolaidos perkamos jau tada, kai sienos nudažytos, todėl paprastai jas mėginama derinti prie esamų spalvų. Užuolaidas patartina pasirinkti pačias paskutines dar ir todėl, nes jomis galima „pataisyti“ interjero arba spalvų kompozicijas. Tamsią patalpą galima padaryti šviesesnę, o ryškią patalpą- ramesnę.

Vertikalūs audinio raštai optiškai paaukština lubas, horizontalūs- paplatina. Kiekviena patalpa turi tam tikrą paskirtį ir tai galima pabrėžti užuolaidomis. Svetainėje reikėtų kabinti puošnias užuolaidas su geometriniais arba didelių gėlių raštais . Gali būti ir vienspalvis audinys, bet įdomios faktūros ar išskirtinio blizgesio.

Miegamajame užuolaidoms labai tiktų romantiški, ramių tonų su smulkiomis gėlytėmis ar nėriniais arba tamsūs bei tankūs audiniai.

Naujovės užuolaidų pasaulyje
Virtuvėje ir vonios kambaryje užuolaidos turi būti lengvai valomos.

Vasarą paklausą turi “'black-out”' arba tamsinantys audiniai. Tokie audiniai anksčiau daugiausia buvo naudojami įstaigose. Dabar šios užuolaidos populiarios ir gyvenamuosiuose būstuose. Dabar galima rasti ne tiktai vienspalvių audinių, bet su įvairiais piešiniais iš vienos arba abiejų pusių. Vaikų kambariui taip pat dažnai parenkamos tamsinančios užuolaidos.

Kad bute būtų daug šviesos, dieninėms užuolaidoms reikėtų pasirinkti oranžinės spalvos arba ažūrinius audinius. Audinys turi būti šviesus, tačiau ne visada tinka baltas. Akims labiau patinka kreminės spalvos tonai. Pasirenkant užuolaidas, nereikia bijoti derinti geometrinių raštų su žiedų motyvais, horizontalių linijų su vertikaliomis, įvairios faktūros audinių.

Skaityti 6633 kartai Atnaujinta 08 rugsėjo 08, Pirmadienis 16:02

Palikite komentarą

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

www.AutomobiliuDalys24.lt

Top.LV
eXTReMe Tracker