08 gegužės 09, Penktadienis 12:09

STUMDOMOSIOS DURYS

Parašė
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
STUMDOMOSIOS DURYSStumdomųjų durų sistema sparčiai įeina į mūsų buitį ir interjerą. Jas labai plačiai naudoja: nuo spintų, kurios labiausiai paplitusios, iki patalpų padalinimo.

STUMDOMOSIOS DURYS

Stumdomųjų durų sistema sparčiai įeina į mūsų buitį ir interjerą. Jas labai plačiai naudoja: nuo spintų, kurios labiausiai paplitusios, iki patalpų padalinimo. Įmontavus stumdomųjų durų sistemą, galima įrengti spintą arba sandėliuką nepanaudotoje, bet nestandartinėje nišoje, kur standartiniai pasiūlymai netinka ir reikalauja labai rimtų papildomų pertvarkymų. Naudojant stumdomąsias duris tradicinių durų vietoje, įmanoma sutaupyti patalpos erdvę, kuri paprastai reikalinga varstant duris. Vienu žodžiu- tai patogus, apgalvotas ir tinkamas sprendimas. Tačiau yra vienas ”bet”- tokių durų užsakymas nėra pigus. Pavyzdžiui, 200x250cm išmatavimų nišai, kokia paprastai yra standartiniuose butuose, pasirinkus pigiausias medžiagas: laminuotas presuotų pjuvenų plokštes ir/arba veidrodį, reikia turėti omeny, kad kainuos ne mažiau kaip Ls 150, nors pati stumdoma furnitūra ir rėmai kainuoja tiktai pusę šios kainos (aišku, kiekvienas turi savą supratimą apie sąvokas „pigus” ir „brangus”). Reikalingos formos plokštes ir veidrodžius pas gamintoją ar pardavėją galima iš karto užsisakyti. Tokiu būdu, paskyrus tam kokį laisvadienį, galima ne tiktai parodyti savo amatinius sugebėjimus, bet ir sutaupyti.


Reikalinga


Instrumentai:
gulsčiukas (ir tiesi matuoklė, jeigu gulsčiukas trumpas), akumuliatorinis grąžtas arba kita gręžimo technika, kurioje yra ir sukimo funkcija, atsuktuvas, ruletė, kampainis, metalo pjūklas, pieštukas.

Medžiagos:
Viršutiniai ir apatiniai rateliai; viršutiniai ir apatiniai bėgiai; šonų rėmai (aliuminio arba plastmasės), durų plokštės medžiaga - laminatas, MDF, OSB, presuotos plokštės, medis, stiklas, veidrodis arba kita; varžtai ir mūrviniai. Patariama naudoti ir stabdelius, ir šeriuotą medžiagą norint apsaugoti nuo dulkių ir kandžių.

Laikas:
Priklausomai nuo meistriškumo ir praktikos, bet paprastai ne daugiau kaip 1 diena.

Pastabos:
Yra dvi pagrindinės stumdomųjų durų rūšys – kai pagrindiniai rateliai yra viršuje ir kai pagrindiniai rateliai yra apačioje. Svarbiausia ratelių funkcija- stumdyti duris bėgiais. Pagrindiniai rateliai koreguoja durų judėjimą, neleidžia durims siūbuoti ir išvažiuoti iš bėgių. Šiame pavyzdyje demonstruojamas sprendimas, kai pagrindiniai rateliai yra apačioje. Antro pavyzdžio konstrukcija praktiškai nieko nesiskiria.

Svarbu tai, kad konstrukciją, kai pagrindiniai rateliai yra apačioje, galima naudoti tada, kai lubų konstrukcijos nėra labai patvarios, nes šiuo atveju bendroji apkrova tenka grindims.1. Patikrink grindis ir...
2. ...sienų lygį

3. Išmatuok numatomos spintos aukštį. Viršutinę plokštumą ir ...

4....apatinę plokštumą. Išmatavimai turi būti vienodi.

5. Išmatuok viršutinių ir apatinių bėgių ilgį. Pažymėk jį.

6. Nupjauk likutį.

7. Tą patį padaryk ir vertikaliais profiliais.

8.Kad galima būtų reguliuoti durų aukštį, profilis turi būti 4cm trumpesnis, negu pildimo medžiaga, kad galėtų reguliuoti durų aukštį.

9. Pritvirtink viršutinius ir apatinius bėgius. Jeigu bėgiai tvirtinami prie pačios spintos, jie turi būti viename lygyje su spintos durimis.

10. Įstumk durų medžiagą į patį rėmą.

11. Pažymėk pagrindinį ir pritaikyk ratelių stiprinimo vietas. Jie turi būti labai tiksliai vienas prieš kitą. Pritvirtink pagrindinius ir ....

12. ...stumdomus ratelius.

13. Įkelk duris į nišą. Būtų gerai, kad šiam darbui pasikviestum ką nors į talką.

14. Pagrindinis ratelis už bėgio turi būti pritvirtintas taip.

15. Jei reikia, sukant nureguliuok reikalingą aukštį.

16. Jeigu yra numatyta pritvirtink ir šeriuotą medžiagą. Priklausomai nuo konstrukcijos, tai galima padaryti įstumiant į šoninį rėmą arba priklijuojant.


Patarimai1. Lubų ir grindų lygiagrečios plokštumos turi būti maksimaliai tiesios ir išlygintos, nes su ratelių furnitūra iki 3 cm galima išlyginti skirtumą.

2. Taip pat ir galinėmis sienomis, kurios jau gali būti gatavos, jeigu naudojama niša arba jos sukonstruotos spintai. Plyšiai yra ne tiktai estetinis defektas, bet per juos į spintą lengvai patenka dulkės ir kandžiai.

3. Planuojant reikia iš karto apgalvoti, kokio pločio bus durys ir kiek jų bus. Turėkite omenyje, kad stalčiukai, mažesnės durelės ar kiti transformacijos mechanizmai neturi trukdyti pagrindinei funkcijai.
4. Pasirinkti pačią tinkamiausią medžiagą šonų profiliams. Papratai jie būna nuo 5 iki 16 mm plačio, kur pirmas bus tinkamas veidrodžiui arba stiklui, paskutinis - laminatui.

5. Jeigu, pasirinkdami plastmasę, nutarėte sutaupyti šoninių rėmų sąskaita arba nesutvirtinote pakraščių , galite sulaukti, kad po kiek laiko durys gali pasidaryti kreivos. Kad taip neatsitiktų, yra speciali furnitūra, kuri įtvirtinama nematomoje durų pusėje, o prispaudimas koreguojamas stipriai prisukant varžtus.


Skaityti 10122 kartai Atnaujinta 08 gegužės 09, Penktadienis 12:09

Palikite komentarą

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

www.AutomobiliuDalys24.lt

Top.LV
eXTReMe Tracker