08 rugsėjo 02, Antradienis 10:32

Interjero nuotaiką sukuria sienų apmušalai - tapetai

Parašė
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Interjero nuotaiką sukuria sienų apmušalai - tapetai  Norint pakeisti patalpos vaizdą, vienas iš paprasčiausių būdų - perklijuoti sienų tapetus. Tapetai sukuria interjero nuotaiką. Keičiantis ir vystantis technologijoms, šiandien galime pasirinkti daugybę tapetų: įvairių rūšių dažų ir spalvų, skirtingų stilių, medžiagos, faktūros ir tekstūros. Pasirinkus tapetus ir juos tinkamai suderinus, patalpoje galima sukurti nuostabią atmosferą
Interjero nuotaiką sukuria sienų apmušalai - tapetai
01.07.2008., www.build.ltNorint pakeisti patalpos vaizdą, vienas iš paprasčiausių būdų - perklijuoti sienų tapetus. Tapetai sukuria interjero nuotaiką. Keičiantis ir vystantis technologijoms, šiandien galime pasirinkti daugybę tapetų: įvairių rūšių dažų ir spalvų, skirtingų stilių, medžiagos, faktūros ir tekstūros. Pasirinkus tapetus ir juos tinkamai suderinus, patalpoje galima sukurti nuostabią atmosferą.

Yra įvairių rūšių tapetų. Šiuo metų patys populiariausi yra šiaudiniai tapetai. Tikriausiai net neverta pabrėžti, kad tai natūrali medžiaga. Šiaudiniai tapetai išsiskiria spalvų ir tonų įvairumu, papildo patalpą lengvu spindesiu ir meniškumu. Tapetuose derinamas siauresnių ir platesnių šiaudų pluoštas. Technologinė naujiena- ant šiaudų pluošto atspausdintas piešinys. Tai atveria dar platesnes galimybes. Ateityje, žinoma, galima laukti ir kitų naujienų. Šiaudinius tapetus labai lengva priklijuoti. Jie labai patvarūs.

Dažnai tenka lyginti sienų paviršius, nes ant nelygių sienų priklijuoti tapetai neatrodo patraukliai. Vienas sprendimas tokiu atveju galėtų būti flizelino ir viskozės tapetai- pagaminti iš natūralių medžiagų- perdirbtų celiuliozės produktų. Pagrindinė šių tapetų savybė- jie nesusitraukia ir neišsitampo, nes medžiaga elastinga ir idealiai priglunda prie sienos, paslepia bet kuriuos nelygumus ir plyšius. Tokie tapetai yra dviejų sluoksnių. Juos labai lengva priklijuoti ir lengva paslėpti klijavimo vietas.

Labai svarbu, iš kokios medžiagos pagaminti tapetai, tačiau ne mažiau svarbu ir tai, koks jų paviršius.

Kokias spalvas ir piešinius pasirinkti? Dabar madingi stambūs ir išraiškingi raštai, ryškios spalvos ir jų atspalviai, kontrastai. Klasikiniuose raštuose lieka daugiau geometrinės formos. Vis rečiau ir rečiau sutinkamas klasikinis gėlių raštas. Nesuklysite, jeigu šią vasarą pasirinksi intensyvias ir ryškias violetinę, mėlyną ar garstyčių spalvas. Šiuo metu tai madingiausios spalvos! Sugrįžo ir raudona bei juodai balta spalva.

Parduotuvių lentynose galima rasti labai daug įvairių tapetų rytietiška tema su įvairiais hieroglifais ir kitais specifiniais raštais. Galima pasirinkti tapetus, kuriuose raštai susiaurėja, išplatėja ir vertikaliai, ir horizontaliai. Kuriant bendrą patalpos vaizdą, svarbu, kad sienos atrodytų efektingai. Galima ant vienos sienos užklijuoti tapetą su didelėmis gėlėmis ar kokiu labai įdomiu raštu (tai gali būti ir visada madinga klasika), o kitas sienas - kitokiais priderintais tapetais.Galima visas sienas pasirinkti fonu ir jas papildyti atitinkamais baldais. Jeigu kalbėsime apie atskiras patalpas, tai miegamajam labiau tinka švelnūs, natūralūs ir harmoningi raštai, pavyzdžiui, su vijokliniais augalais, kurie tarsi lengvai ir mieguistai slysta siena. Svetainėje geriausias sprendimas- viena efektinga siena. Viena išsiskirianti sienos plokštė, kuri papildyta kitos spalvos ar tonų tapetais. Kaimiškuose namuose atitinkamą nuotaiką galima sukurti naudojant tapetus su „gilumos” efektu - tapetai tarsi jau kelis metus ant sienų, bet vis dar gerai atrodo. Tokie tapetai klijuojami visoje patalpoje. Juos papildo įvairūs karnizai ir kiti elementai.Vonioje nedideliuose plotuose, jeigu nėra tiesioginio susilietimo su vandeniu, galima klijuoti ir vinilinius tapetus. Viniliniai tapetai naudojami labai plačiai. Yra labai įvairių vinilinių tapetų- ir plonų, ir storų, ir lygių, ir reljefinių. Vinilas - labai elastinga medžiaga, kuri imituoja įvairias medžiagas ir apdailą. Galima įsigyti ir dažomų vinilinių tapetų.

Prie natūralių medžiagų paprastai pasirenkama matinė struktūrą, nes jos kartu atrodo labai gerai. Kad būtų lengviau pasirinkti ir tinkamai derinti tapetus, pateikiama įvairių katalogų, kuriuose siūlomos įvairios spalvų ir formų kombinacijos. Belieka tik pasirinkti.
Kiekvienas žmogus giliai širdyje- menininkas, todėl kartais, pasirenkant tapetus ar jų derinius, galima pasikliauti savimi!
Skaityti 12632 kartai Atnaujinta 08 rugsėjo 02, Antradienis 10:32

Palikite komentarą

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

www.AutomobiliuDalys24.lt

Top.LV
eXTReMe Tracker