08 liepos 01, Antradienis 11:47

Gerai apšviestas vonios kambarys

Parašė
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Gerai  apšviestas vonios kambarysĮrengiant vonios kambario apšvietimą, taip pat kaip įrengiant gyvenamų patalpų apšvietimą, reikia stengtis laikytis vienodo stiliaus. Apšvietimui galima naudoti įvairius šviestuvus, kurie integruoti įrengiant vonios kambarį bei įvairias spinteles jame, taip pat veidrodžiuose ir t.t. Klasikinis pavyzdys yra autonominiai prie sienos pritvirtinti šviestuvai. Prie lubų tvirtinami šviestuvai vonios kambaryje paprastai nenaudojami. Vonios kambaryje, taip pat kaip ir kitose patalpose, būtinas patalpos padalinimas zonomis. Netgi nedideliame, techniškai paprastame vonios kambaryje patogu reliatyviai atidalinti patalpą prie veidrodžio. Tačiau jeigu vonios kambaryje yra nišų, pakilimų ar kitų elementų, tai tokios funkcionalios zonos tarsi susikuria savaime. Jeigu jų nėra, tai vizualiai padalinti patalpą galima naudojant įvairius apšvietimo elementus.
Gerai  apšviestas vonios kambarysĮrengiant vonios kambario apšvietimą, taip pat kaip įrengiant gyvenamų patalpų apšvietimą, reikia stengtis laikytis vienodo stiliaus. Apšvietimui galima naudoti įvairius šviestuvus, kurie integruoti įrengiant vonios kambarį bei įvairias spinteles jame, taip pat veidrodžiuose ir t.t. Klasikinis pavyzdys yra autonominiai prie sienos pritvirtinti šviestuvai. Prie lubų tvirtinami šviestuvai vonios kambaryje paprastai nenaudojami.

Vonios kambaryje, taip pat kaip ir kitose patalpose, būtinas patalpos padalinimas zonomis. Netgi nedideliame, techniškai paprastame vonios kambaryje patogu reliatyviai atidalinti patalpą prie veidrodžio. Tačiau jeigu vonios kambaryje yra nišų, pakilimų ar kitų elementų, tai tokios funkcionalios zonos tarsi susikuria savaime. Jeigu jų nėra, tai vizualiai padalinti patalpą galima naudojant įvairius apšvietimo elementus.

Veidrodis vonios kambaryje - tai būtinas aksesuaras ir prilyginamas darbo instrumentui. Reikalavimai irgi gana griežti – jis turi būti užtektinai šviesus, bet akių nespiginantis. Būtinas dalykas - išskaidytos šviesos efektas. Tokį efektą galima gauti naudojant matinį stiklą arba plastikato kupolą. Patariama balta spalva.
Norint apšvietimą pritvirtinti prie veidrodžio, galimi net keli variantai. Dažniausiai abiejose veidrodžio pusėse simetriškai išdėstomi šviestuvai. Simetrija yra būtina, kad šviesa išsiskaidytų lygiai, be vizualiai skirtingų šešėlinių perėjų.

Kad patalpa aplinkui didelį veidrodį būtų vienodai apšviesta, šviestuvus reikia įtvirtinti daugmaž 2 m aukštyje nuo grindų lygio lygiagrečiai viršutinio veidrodžio krašto. Vidutinio dydžio veidrodžius geriausia apšviesti, šviestuvus išdėstant pagal jo perimetrą.

Norint apšviesti veidrodžio dalį, galima naudoti visų rūšių lempas – paprastas lemputes, halogenines arba liuminiscencines lemputes. Lempos šviesos spektrą patartina pasirinkti panašų į dienos šviesą. Naujausios technologijos šviesos šaltinius galima tvirtinti ir prie sienos, ir prie veidrodžio paviršiaus. Be to, nebūtina gręžti skylučių veidrodyje - šviesos šaltinius galima priklijuoti specialiais klijais.
Aišku, vonios procedūros reikalingos ne tiktai higienai, bet ir malonumui bei poilsiui. Kad vonioje galima būtų atsipalaiduoti ir pailsėti, bent jau vizualiai ji turi būti atskirta nuo kitų santechnikos įrengimų, esančių vonios kambaryje. Yra daug galimybių tai padaryti.

Pirmiausia – vonią reikia iškelti taip, kad pagrindinis apšvietimas tektų jai, o visa patalpa liktų pusšešėlyje. Tokiam efektui reikalingos atskiros apšvietimo elementų grupės.

Antras – plačiame vonios kambaryje su žemomis lubomis spalvotus šviesos šaltinius galima grupuoti prie sienos virš vonios zonos. Tokiu būdu padalinta patalpa labai efektinga- skirtingos spalvos šviesa tarsi apgaubia patalpą.

Trečias – nepaprastą šviesos efektą virš vandens galima gauti naudojant maždaug 2 m aukščio šviestuvus – toršerus. Tai laikoma gana ekstremaliu variantu, nes keliami dideli reikalavimai šviestuvui, kuris naudojamas drėgnoje patalpoje. Saugumo sumetimais antikvarinių toršerų čia nereikėtų naudoti.

Aišku, padalinant vonios kambarį naudojant apšvietimą, šviesos šaltinius galima įrengti virš kiekvieno santechninio mazgo. Vienintelė sąlyga įrengiant šviesos šaltinį - reikalingas funkcionalus pagrindas: kad šviesa nespigintų į akis, kad šviesos šaltinis, naudojamas drėgnoje patalpoje, būtų atitinkamų techninių parametrų. Taip pat turi užtekti šviesos, kad akys nepavargtų, o žmogus jaustųsi komfortabiliai.

Ypatingą nuotaiką vonios kambaryje sukuria šviestuvai, įmontuoti vonios grindyse. Tokia šviesa - tai tiktai dekoratyvus ir bendrą apšvietimą papildantis elementas. Yra prieinami specialūs hermetiški šviesos šaltiniai, kurie skirti sodo takeliams apšviesti. Juos galima naudoti ir vonios kambario grindims apšviesti. Tokių šviestuvų išorinis diametras yra maždaug 5 cm, montažinis gylis apie 9 cm. Lempų galingumas neturi būti didesnis kaip 5 W. Toks variantas labiau tinka vonios kambariams nuosavame name, pirmame aukšte, nes butuose tradicinis perdengimas vargu ar gali būti storesnis kaip 9 cm.

Skaityti 7044 kartai Atnaujinta 08 liepos 01, Antradienis 11:47

Palikite komentarą

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

www.AutomobiliuDalys24.lt

Top.LV
eXTReMe Tracker