08 birželio 06, Penktadienis 10:21

Prancūziško stiliaus interjeras

Parašė
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Prancūziško stiliaus interjeras Dažniausiai šį French Country style interjerą esam pripratę matyti melodramose, aukštos klasės viešbučiuose ir dizaino žurnaluose. Tačiau Europoje šis prašmatnus stilius žinomas ir kaip kaimiško stiliaus, ir kaip butų interjero elementas.
Prancūziško stiliaus interjeras Dažniausiai šį French Country style interjerą esam pripratę matyti melodramose, aukštos klasės viešbučiuose ir dizaino žurnaluose. Tačiau Europoje šis prašmatnus stilius žinomas ir kaip kaimiško stiliaus, ir kaip butų interjero elementas.

Šio stiliaus elementai iš pradžių dominavo Prancūzijos aristokratų tarpe. Prancūzų aristokratų namų interjero elementai ir aksesuarai savo ištaigingumu tebestebina mūsų epochos atstovus. Šiandien šis stilius labai modernizuotas, daug paprastesnis, bet nežiūrint į tai ir toliau tęsia savo istorines tradicijas.


Prancūziško stiliaus interjeras Pirmoji asociacija, kai galvojame apie Prancūzijas kaimą,- levandų laukai ir ryški saulės šviesa. Tada galvojame apie vyną, sūrį ir kitus dalykus, kurie charakterizuoja Prancūziją.

Yra daug labai įvairių elementų, kurie gali įnešti į būstą Prancūziško kaimo atmosferos. Naudojant šiuos elementus namų dekoravimui, galima sukurti paprastą, senovinį ir natūralų interjerą ne tiktai užmiesčio namuose, bet ir didmiesčio bute.

Dažniausiai prancūziško stiliaus interjeras randamas didelėse ir plačiose virtuvėse, bet netrūksta ir elegantiškų svetainių. Šio stiliaus pagrindinis akcentas - plačios ir talpios virtuves. 7 kvadratinių metrų virtuvėje bus sunku sukurti prancūziško kaimo stilių, tačiau nuosavų namų savininkai tai gali padaryti patys arba į talką pasikviesdami profesionalus.

Jei virtuvė yra labai nedidelė, galima prancūzišką stilių „įnešti“ į miegamąjį arba svetainę. Prancūziško kaimo stilių galima apibendrinti kaip šiltų spalvų ir natūralių medžiagų eklektikos mišinį. Čia tarpusavyje susipina paprastumas ir ištaigingumas.


Prancūziško stiliaus interjeras Dekoruojant šiuo stiliumi, naudojama labai daug spalvų - beveik visa spalvų gama. Ryškiai geltona saulės spalva, šviesiai geltona, ugnies ir rudžių, ryškiai žalia ir tamsiai chaki, kobalto mėlyna ir švelnūs okeano tonai – visos šios spalvos sutinkamos prancūziško kaimo stiliaus interjere. Taip pat galima atrasti sodriai juodą ir pilką dūmų spalvą, nors šie tonai paprastai dominuoja aksesuaruose.
Labai svarbus dėmesys atitenka apšvietimo elementams. Jų paskirtis ne tik apšviesti patalpą, bet kartu suteikti jai taurumo, prašmatnumo ir asmeniškumo. Šviestuvai dažniausiai gaminami iš natūralių medžiagų - metalo, bronzos, vario ir kitų.

Viena iš pagrindinių šio stiliaus sąlygų yra natūralių medžiagų naudojimas. Grubios, nelygios arba tinkuotos sienos (ne visada sienos apklijuojamos tapetais), lubose didelės sijos, medžio drožinėjimai, pinti ir mediniai baldai, paprastas baldų gobelenas suteikia patalpai ir interjerui lengvą subtilumą.

Natūralios akmeninės grindys paprastai perklotos medžio lentelėmis arba medvilnės kilimėliais. Kartais su akmeninėmis grindimis sutinkamos ir molinės grindys.

Tikra prancūziško kaimo virtuvė gali didžiuotis akmenine krosnimi arba židiniu, virš kurio ištįsęs kaminas. Dažniausiai tai koklinės krosnys, bet kartais naudojamos ir kitos medžiagos: plytelės ir keramika. Tačiau centrinė dalis dažniausiai būna iš molio ar plytų. Aksesuarai - varis, molis, keramika ir metalo puodai bei katilai.

Architektūrinės detalės, pavyzdžiui, akmeninės sienos ir grindys (Dažniausiai prancūziškuose rūsiuose, bet pasitaiko ir kaimiškuose namuose, kuriuose dar išsaugotos akmeninės grindys. Paskutiniu metu jos dažniausiai padengtos mediniu ar kokiu kitu paviršiumi), natūralios nedažytos medinių lubų sijos. Kartais medžio detalės atrodo tarsi nebaigtos ir grubios, neobliuotos, tačiau tai visai ne paviršutiniškumas, o stiliaus detalės. Kaip dekoratyvinis elementas kartais naudojamos gipso pertvaros.

Nauji arba atnaujinti, kartais netgi gruboki baldai sukuria norimą aplinką ir atmosferą, kurią papildo asimetriniai, lenkti ir kreivi rankų darbo aksesuarai. Nė viena prancūziško stiliaus virtuvė nebus autentiška be įvairių sandėliukų, kurie panašūs į didelę spintą su lentynomis, stalčiais ir durelėmis. Juose saugomi rečiau naudojami virtuvės rakandai, patalinė ir kiti ūkio daiktai. Tokių sandėliukų paprastai yra keletas, nes tai paprasčiausias būdas norint atlaisvinti patalpas. Sandėliukuose galima laikyti sezoninius daiktus, kuriuos rečiau naudojame.

Pietų stalas turi būti didelis! Visai nesvarbu, ar jo forma stačiakampė ar apvali. Svarbu, kad prie jo galėtų susėsti visa šeima. Stalai lakuojami arba vaškuojami, priklausomai nuo to, ar šeima nori sėdėti prie šviesą atspindinčio ar prie šviesą neatspindinčio stalo. Lakuotas stalas visada truputį spindės, vaškuotas atrodys daug natūraliau. Detalės -dažniausiai medžio drožiniai ir kiti asimetriniai aksesuarai. Negalima nepastebėti, kad kėdžių detalių įmantrumas šiam stiliui suteikia gracijos ir aristokratiškumo. Kėdžių atlošai gaminami kartais iš medžio, kartas iš nendrių.

Prancūziško kaimo interjerui būdingos detalės, kurios kontrastuoja ir spalvomis, ir faktūra. Blyškios sienos ir lubos akcentuojamos tamsiomis grubiomis medinėmis sijomis. Įvairiaspalvės išsiuvinėtos pagalvėlės kombinuojamos su šviesiais minkštais baldais.

Būdingos siauros ir mažos palangės, ilgi ir siauri langai, kurių išorė puošiama langinėmis. Langinės karštą vasaros dieną apsaugo nuo kaitrios saulės spindulių. Labai smulkūs užuolaidų nėriniai ir kiti aksesuarai. Už lango - vynuogių šakos, apsivijusios langų ir durų rėmus. Tai - dekoratyvus elementas.

Audinių spalvos tarsi atspindi ir atkartoja Prancūziško kaimo peizažą. Tokie tradicinių spalvų audiniai dažniausiai kombinuojami su dryžuotais, languotas ir škotiško stiliaus audiniais. Nuostabios spalvų kombinacijos gaunamos derinant su žaliais, levandos ir ryškiais oranžiniais tonais.

Dominuojantys tradiciniai prancūziški motyvai: gaidžiai, alyvuogės, saulėgrąžos, vynuogės, levandos ir karkvabaliai. Šie motyvai paprastai naudojami tapetų, plytelių raštuose, kėdžių apdangaluose, rankšluosčių ir nėrinių raštuose, virtuvės rakanduose. Toks pats stilius būdingas ir prancūziškuose lauko tualetuose. Baltas, kreminis arba geltonas pagrindas kontrastuoja su spalvotais (pilkais, raudonais, mėlynais, žaliais) elementais. Čia pastebimi ir kiti motyvai – naminiai gyvuliai, beždžionės ir kiniški raštai. Interjere taip pat pastebimi 18 amžiaus kaimo peizažas ir žmonių darbai laukuose. Čia dominuoja medvilnė ir linas.
Prancūziško kaimo interjere populiarios skintos gėlės, kurias galima pamatyti visose patalpose. Priklausomai nuo interjero - gėlės gali būti ir elegantiškos, ir visai paprastos pievų gėlės.

Jeigu virtuvėje dominuoja paprastumas ir funkcionalumas, tai gyvenamose patalpose sutinkame prašmatnumą, subtilumą, labai lengvą aristokratišką prisilietimą. Paauksuoti veidrodžių rėmai, žvakidės, skintos gėlės, mediniai baldai – dominuoja tamsaus medžio atspalviai. Šiame stiliuje nerasime latvių mėgstamų pušinių baldų. Sienos - tradiciškai baltos. Jų fone labai gražiai atrodo tamsūs baldai ir kiti aksesuarai.

Straipsnis paruoštas naudojant interneto medžiagą

Skaityti 9059 kartai Atnaujinta 08 birželio 06, Penktadienis 10:21

Palikite komentarą

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

www.AutomobiliuDalys24.lt

Top.LV
eXTReMe Tracker