08 gegužės 27, Antradienis 14:59

Moderni tvora demonstruoja šeimininkų individualumą.

Parašė
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Moderni tvora demonstruoja šeimininkų individualumą.Graži tvora - tai kaip modernus pastato papildymas, todėl pastato architektūra yra pagrindinis kriterijus pasirenkant tvorą. Anksčiau tvorų įvairovė buvo visai nedidelė. Dabar pasirinkimas platus. Tvorą galima pasirinkti ir pagal kainą, ir pagal dizainą.
Moderni tvora demonstruoja šeimininkų individualumą.Graži tvora - tai kaip modernus pastato papildymas, todėl pastato architektūra yra pagrindinis kriterijus pasirenkant tvorą. Anksčiau tvorų įvairovė buvo visai nedidelė. Dabar pasirinkimas platus. Tvorą galima pasirinkti ir pagal kainą, ir pagal dizainą.

Labiausiai šiuo metu išsivystęs vielinių tvorų pasiūlos verslas. Tokios tvoros lengviausiai montuojamos, vizualiai žiūrint jos yra gana paprastos, tačiau jos tinka beveik prie kiekvieno klasikinio stiliaus pastato. Daugelis firmų įveda į Latviją serijinės gamybos skirtingas plieno vielos tvoras. Tokių tvorų kokybę lemia vielos standumas. Kuo brangesnė tvoros viela, tuo ji standesnė. Išskiriamos dviejų rūšių vielinės tvoros- panelių ir rulonines tvoros. Vielinių tvorų gamintojai siūlo tvoras ir individualiems namams, ir pramoniniams objektams. Nuosavų namų tvoroms skirtos vielos yra daug mažesnio diametro, o tvoros „akutės” yra daug didesnės, tai reiškia, kad jos ne tokios saugios. Serijinių tvorų gamintojai siūlo ir pernešamas tvoras, kurios labai tinka masiniuose renginiuose, kad galima būtų atitverti dalį teritorijos ar reikiamą priėjimą.

Tai pat rinkoje yra statybinių tvorų ant betoninio pagrindo. Tokias tvoras dažnai matome statybinėse aikštelėse. Vielinės tvoros vadinamos masine produkcija, jas galima įsigyti dideliais kiekiais ir labai lengvai pastatyti. Jos labai patogios, nors dizaino sprendimai labai paprasti ir neištaigingi.
Jau seniai žinomos, bet iki šiol dar madingos ir populiarios yra ir mūrytos plytinės tvoros. Tokių tvorų pagrindinė savybė - stabilumas, tvirtumas ir ilgaamžiškumas. Plytinė tvora kaip tvirtovė, todėl tokios tvoros psichologiškai atrodo saugesnės. Dažnai aplink namus matomos tvoros, kurių stulpeliai mūryti, o pati tvora pinta.

Tokios tvoros individualesnės, jos yra permatomos, tačiau mūryti stulpeliai joms tarsi suteikia stabilumo.
Stilingos ir individualios yra kaltos metalinės tvoros- vizualiai patrauklios, prašmatnesnės, tarsi kartu pasakojančios apie šeimininko skonį ir finansinę padėtį. Deja, ir jų kaina yra aukšta, jos pačios brangiausios. Tokios tvoras gaminamos pagal užsakymą.

Metalinės tvoros būna virintos arba kniedytos. Kniedytos tvoros yra truputėlį brangesnės negu virintos. Kai kurie specialistai tvirtina, kad kniedytos tvoros ilgaamžiškesnės. Tačiau visos pagamintos tvoros yra cinkuojamos, todėl jos - nepriklausomai ar virintos, ar kniedytos tvoros - nesiskiria. Iš metalo kaltos tvoros yra permatomos, neuždengia pastato dalies. Jos tarsi akcentas, papildymas.

Tačiau tokios tvoros atrodo sunkios, o tai neatitinka iš metalo kaltų tvorų idėjos. Reikia žiūrėti, kad metalinių strypų ar vamzdelių diametras arba skerspjūvis (jeigu metalinės detalės kvadratinės) nebūtų mažesnis kaip 15 mm ir didesnis kaip 25 mm. Masyvūs stulpeliai ir masyvios tvoros tinka masyviems ir dideliems pastatams bei pilims aptverti, bet ne paprastiems nuosaviems namams.

Labai svarbu suderinti tvoros ir paties pastato architektūrinius stilius. Iš metalo kaltų tvorų dizaino galimybės palyginti labai plačios- galima kalti tvoras, kurios susideda iš vienodų elementų, pavyzdžiui, strypų, bet gali būti iškaltas ir koks nors centrinis elementas arba raštas.

Iš metalo iškaltos tvoros labai gerai atrodo kartu su plytomis, mūrytais stulpeliais. Tokioms tvoroms labai tinka priderinti įvairūs žibintai. Derinant šiuos elementus galima atrasti individualius nepakartojamus sprendimus ir visoje teritorijoje sukurti atitinkamą atmosferą.

Savo aktualumo nepraranda ir medinės tvoros. Tai klasikinis, labai ūkiškas sprendimas, kurį pasirenka didelė dalis individualių namų šeimininkų. Labai įvairios medžio vizualios galimybės. Jeigu leidžia finansai, tai galima pasirinkti labai individualius medžio raižinius ir pačiai tvorai, ir vartams. Taip pat įdomesnis įspūdis bus naudojant lenteles, kurios bus sudėliotos ne vertikaliai ir tiesiai, bet, pavyzdžiui, 45 laipsnių kampu į pamatą. Neįprastai atrodo ir įvairios medinės pintos tvoros. Tokia tvora gerai atrodys prie atitinkamo stiliaus rąstinio pastato fasado. Aišku, reikia atsiminti, kad dirbti su medžiu reikia labai rūpestingai ir visas medžio konstrukcija reikia specialiai apdirbti, kad oro sąlygos jų nesugadintų ir jos ilgiau tarnautų. Medinės tvoros dažniausiai gaminamos iš spygliuočių, todėl jos palyginti nebrangios ir atsparesnės gamtinėms sąlygoms. Mediena reikia rūpintis ir eksploatacijos metu (metalo strypai, viela ir mūras reikalauja daug mažiau rūpesčių).

Tvoros ir vartų pasirinkimas priklauso nuo to, kokį efektą norite pasiekti. Jeigu tvora jums tiktai vizualus teritorijos padalinimas, tai geriausiai tinka gyvatvorė, kurią galima įvairiai ir stilingai kurti. Tačiau jeigu tvora reikalinga saugumui, tai geriausia rinktis tvirtą, stabilią tvorą ir vartus. Kad tvora jums ilgai tarnautų, labai svarbu ne tiktai medžiagos, bet ir tvoros montažas. Dažniausiai stulpeliai pasirenkami iš tos pačios medžiagos kaip ir pati tvora : medinei tvorai parenkami mediniai stulpeliai, metalinei - metaliniai. Svarbi tvoros dalis - vartai. Reikia numatyti vartus ir mašinoms, ir pėstiesiems. Kiekviena tvora turi savus vartus, bet čia galima derinti skirtingas medžiagas. Vartai turi būti stabilūs ir tvirtesni už pačią tvorą.


Skaityti 6393 kartai Atnaujinta 08 gegužės 27, Antradienis 14:59

Palikite komentarą

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

www.AutomobiliuDalys24.lt

Top.LV
eXTReMe Tracker