08 gegužės 27, Antradienis 14:47

Dolomito plokščių naudojimas vidaus apdailai

Parašė
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Dolomito plokščių naudojimas vidaus apdailai Įvairių akmeninių plytelių ir plokščių imitacijų naudojimas labai populiari tendencija interjero dizaine. Jomis galima padengti visą sieną arba tiktai sienos fragmentą. Tokiu būdu paįvairinamas ir atnaujinamas interjeras arba norima nuslėpti kokį nors defektą.
Dolomito plokščių naudojimas vidaus apdailai

09.05.2008., www.build.lt
Įvairių akmeninių plytelių ir plokščių imitacijų naudojimas labai populiari tendencija interjero dizaine. Jomis galima padengti visą sieną arba tiktai sienos fragmentą. Tokiu būdu paįvairinamas ir atnaujinamas interjeras arba norima nuslėpti kokį nors defektą. Deja, jos yra brangios, todėl ir naudojamos rečiau. Tačiau dolomitas, palyginus su parduotuvėse prieinamomis akmeninėmis plytelėmis, yra daug pigesnė apdailos medžiaga tuo atveju, jeigu kokiame nors karjere jo prisirenkame patys. Naudojant pačių surinktą daugiabriaunį dolomitą, savo namuose galima sukurti nepakartojamo dizaino kompoziciją. Tačiau negalima nepripažinti to, kad akmens masės plytelės yra daug plonesnės, lengvesnės ir daug paprasčiau naudojamos.Nuotraukoje matomas dolomito plokštelėmis padengtas kaminas, kuris sienos viduryje 90x40 cm visos patalpos aukštyje atrodė nelabai dailiai. Buvo nutarta šį kamino defektą paversti efektu, akcentuojant jį kaip virtuvės fokuso centrą ir aplipdant jį plonomis dolomito plokštelėmis. Kompoziciškai dolomitas įžengia ir į gretimą patalpą - valgomąjį. Taip akcentuojama patalpos galinė siena.

Jeigu neplanuojate keliauti po užsienį, o artėja atostogų metas, galima įdomiai praleisti atostogas namuose. Gera avantiūra - naudojant dolomitą, atnaujinti virtuvės, svetainės ar koridoriaus interjerą. Galima tokiu būdu akcentuoti tiktai vieną sieną ar sienos fragmentą. Jeigu visus darbus atliksite patys, tai jums kainuos tiktai transporto išlaidas dolomitui atvežti, pats dolomitas ir plytelių klijai (skaičiuokite 7 kg/m2, bet pirkite 5 kg kvadratiniam metrui. Jeigu pritrūks – nusipirksite dar).

Ieškant dolomito, reikia žiūrėti, kad plokštelių storis būtų nuo 1 iki maksimaliai 2 cm. Po to, kai dolomitą atsivešite į namus, jį reikia nuskalauti ir išdėlioti ant horizontalaus paviršiaus, kad lengviau galima būtu atrinkti reikalingus ir atitinkamus gabalus.


Dolomito klijavimo eiga: nedidelį sienos plotelį padenkite plytelių klijais naudojant glaisto mentelę (būkite budrūs, nes klijai labai greitai sukietėja), klijumi padenkite pasirinktą plokštę ir, pridėję plokštelę truputį (kelis centimetrus) aukščiau numatytos vietos, įstumkite ją į reikiamą vietą. Reikia minimalių žinių apie plytelių klijavimą, tada bus lengviau.

Po to, kai suklijuotuos pirmos plokštelių eilės, plytelių klijams reikia duoti laiko sukietėti ir tik tada galima kloti kitas eiles.

Kai numatytas paviršius padengtas dolomito plokštelėmis, reikia duoti klijams kelias dienas išdžiūti. Tokios plokštelės nelygios ir gali būti, kad skirtingose vietose klijus reikės tepti storesniu sluoksniu. Kai klijai nudžiūna, išlyginamos siūlės. Tai daroma specialiu mišiniu.

Ir dolomito plokštės, ir akmens masės plytelės tiktai dekoratyvinis elementas be jokios funkcionalinės reikšmės. Jie skiriasi nuo plytelių funkcijų. Nepatartina tokios medžiagos klijuoti arti prie kriauklės ar krosnies, nes vanduo ir taukai sunksis plokštėse ir liks dėmės.
Skaityti 8595 kartai Atnaujinta 08 gegužės 27, Antradienis 14:47

Palikite komentarą

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

www.AutomobiliuDalys24.lt

Top.LV
eXTReMe Tracker